Sosyal Sorumluluk Projesi

MYK Sınav ve Belgelendirme Teşviklerinin Uygulanması ile ilgili 2018/1 sayılı Genelgenin Genel Hükümler (A) başlıklı 6. Maddesinde: 18/11/2005 tarih ve 25997 sayılı Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri Ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik kapsamında orta ve üstü büyüklükte işletmelerden olup, üreticisi olduğu marka tescilli ürünlere ait ülke genelinde veya belirli bölgelerde bayi ağı bulunan üretici firmalar ürettiği ürünlerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi meslek erbapları tarafından uygulanmasını istemesi halinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu meslekleri icra eden ve belge sahibi olmak isteyen kişiler adına “Tek Nokta Başvurusu” yapabilir.” denilmektedir.

Bu bağlamda, Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu, Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Danışmanlık Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Çözüm belgelendirme) ile Üretici Firma MİM Mühendislik İnşaat Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bir protokol imzalanmıştır.

Bu çerçevede; Üretici firma MİM Mühendislik aşağıdaki yeterliklerle ilgili sosyal sorumluluk çerçevesinde tek nokta başvurusu yapabilecektir. Bu doğrultuda MİM Mühendislik İnşaat Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş., sosyal sorumluluk projesi kapsamında siz değerli Çelik Kaynakçısı, Metal kesimci, Metal levha işleme tezgah işçisi, makine bakımcı ve makine Montajcısı alanında çalışan ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmaları için sınav ücretinin tamamını karşılama kararı almıştır. Böylece aşağıdaki mesleklerde sınava girmek isteyen adaylar; ücret ödemeden sınavlara girebilecek başarılı olan adayların ücretleri İşsizlik Sigorta Fonu tarafından karşılanacak, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı sahibi olma olanağına kavuşacaktır.

Sıra NoYETERLİLİKLER
111UY0010-3/04 Çelik Kaynakçısı Seviye 3
212UY0086-3/02 Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi Seviye 3
312UY0083-3/02 Metal Kesimci Seviye 3
410UY0003-3/03 Makine Bakımcı Seviye 3
512UY0105-3/01 Makine Montajcısı Seviye 3

Yukarıdaki yeterliliklerde başvuru yapan ve sınavda başarılı olan adayların sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fon’undan karşılanacaktır.

Başvuru Herkese Açıktır!

Müracaat: 0312 433 0397

info@cozumbelgelendirme.com